Aktuality - Pravoslávna cirkevná obec Bratislava
PRAVOSLÁVNA CIRKEVNÁ OBEC Bratislava
Aktuality
SK | RUS
Vyšiel Pravoslávny kalendár s ikonami na každý deň roka 2023

Nástenný, plne farebný kalendár s ikonami na každý deň roka 2023 s juliánskym pravoslávnym kalendáriom v cyrilike.

Anotácia: Novinka na slovenskom trhu cirkevných kalendárov. Tento nástenný kalendár na rok 2023 je výnimočný tým, že obsahuje ikony svätých alebo sviatkov na každý deň podľa juliánskeho pravoslávneho kalendária. Sú v ňom farebne vyznačené cirkevné aj štátne sviatky, pôstne dni, zádušné soboty a ďalšie informácie cirkevného roka. Na každej strane sú aj tropáre veľkých sviatkov v cirkevnoslovanskom písme a jazyku. Prázdne miesta na niektorých stranách sú vyplnené fotografiami pravoslávneho chrámu v Osadnom podľa aktuálneho ročného obdobia. Je vytlačený obojstranne, takže zároveň šetrí papier a životné prostredie. Môže byť elegantným doplnkom na stene každého veriaceho kresťana, ktorý sa riadi juliánskym kalendárom. Vydanie kalendára požehnal Jeho Blaženosť Rastislav, arcibiskup prešovský, metropolita českých krajín a Slovenska. 

Bližšie informácie: www.duchovne-knihy.sk/pravoslavny-kalendar-s-ikonami

XXXII. Mládežnícka púť Stropkov - Ladomirová

V sobotu 10. septembra 2022 Vás po roku opäť srdečne pozývame na mládežnícku púť zo Stropkova do Ladomirovej. Začíname sv. liturgiou o 6:45 hod. v chráme Položenija rizy Presvätej Bohorodičky v Stropkove.

O 8:45 hod. bude nasledovať duchovná beseda na tému "Sebaobetovanie v živote pravoslávneho kresťana" a po nej o 9:15 hod. bude odslúžený moleben, po ktorom sa vydáme na približne 16 km dlhú trasu.

Pozvánka

Pravoslávna cirkevná obec v Komárne, Vás 14. - 16.7.2022 srdečne pozýva na monastierský sviatok na počesť sviatku Položenia rizy Presvätej Bohorodičky.

Vyšla novinka - kniha o starcovi Efrémovi

Kniha má názov Môj starec Efrém, jej autorom je jeho duchovný syn, otec Štefan Anagnostópoulos.

Kniha opisuje život svätohorského starca Efréma Filotejského, jednej z najväčších osobností na Svätej Hore Atos. Mnohé svedectvá, ktoré nikdy predtým neboli publikované, svedčia o vysokej duchovnej úrovni tohto starca a odhaľujú najtajnejšie zákutia jeho osobných skúseností. Čitateľovi sa tak naskytá jedinečná možnosť zamyslieť sa nad zmyslom života a poskytuje mu návod, ako skutočne duchovne zápasiť so svojimi negatívnymi vlastnosťami.

Autor knihy využíva svoje viac ako šesťdesiatročné skúsenosti duchovného otca a odpovedá na mnohé otázky, ktoré súvisia s duchovným životom človeka. Zároveň opisuje misionársku prácu starca Efréma v Spojených štátoch amerických a Kanade, za ktorú bol nazvaný apoštolom národov.

Kniha je preložená z gréckeho jazyka a bude mať 160 strán.

Zdroj: www.duchovne-knihy.sk

Program bohoslužieb máj 2022
Chrám sv. Rastislava

Prečítajte si aktuálne informácie o našom chráme.
bližšie informácie