Práve Vyšiel pravoslávny cirkevný kalendár na rok 2023 s názvom: Pravoslávny karpatoruský kalendár na 2023. rok - Pravoslávna cirkevná obec Bratislava
PRAVOSLÁVNA CIRKEVNÁ OBEC Bratislava
Práve Vyšiel pravoslávny cirkevný kalendár na rok 2023 s názvom: Pravoslávny karpatoruský kalendár na 2023. rok
SK | RUS
 
Práve Vyšiel pravoslávny cirkevný kalendár na rok 2023 s názvom: Pravoslávny karpatoruský kalendár na 2023. rok

Kalendár, má 96 strán. Je spracovaný hlavne pre potreby Rusínov, ale aj všetkých tých, ktorý sa riadia juliánskym kalendáriom.

Obsahuje julianske kalendárium ( starý štýl ) písané v cyrilike, tak ako ho používali naši predkovia. Nájdete v ňom aj informácie o sviatkoch, pôstoch a voľniciach v roku 2023.

Duchovné články si môžete prečítať v jazykoch: rusínčine, slovenčine, ruštine, ukrajinčine a zemplínskom nárečí. Väčšina z nich je písaná latinkou, ale aj cyrilikou.

Tento ročník kalendára je venovaný hlavne 100 výročiu založenia monastiera v Ladomirovej. Monastier v Ladomírovej významnou mierou pomohol pri obnovení duchovného života. Založili ho mnísi, ktorí unikali pred boľševickým prenasledovaním a na Slovensku našli dôstojné a prívetivé zázemie. Články v kalendári sa venujú duchovným osobnostiam ako je napríklad archimandrita Vitalij, zakladateľ monastiera, vladyka Lavr ( Škurla ), ktorý sa neskôr stal najvyšším predstaviteľom RPC cirkvi v zahraničí,o. Sergej Četverikov ( mních, pôsobil a je pochovaný v Bratislave ) , o. Ignatij Čokina alebo o. Peter Cuper. Ďalej prináša zaujmavé čítanie a články, ktoré sa venujú histórii a prínosu monastiera.

Kalendár nadväzuje na Karpatoruský kalendár na 2022.rok, ktorý bol celý vypredaný. Preto vám odporúčame objednať si ho čo najskôr

Bližšie info: https://www.duchovne-knihy.sk/p/500/pravoslavny-karpatorusky-kalendar-na-2023-rok

Chrám sv. Rastislava

Prečítajte si aktuálne informácie o našom chráme.
bližšie informácie